• KONTAKT :

 • Warsztat Terapii Zajęciowej
 • ul.Hubego 1 77-400 Złotów,
 • tel. 67-349-16-96
 • tel.kom.535-904-350
 • e-mail:wtzzlotow@wp.pl

zajęcia z dogoterapii

Od pewnego czasu w naszej placówce odbywają się zajęcia z dogoterapii. Główną atrakcją terapii jest spaniel kontynentalny który wabi się "Hercia". Zajęcia zyskały niesamowitą popularność wśród wszystkich uczestników. Hercia to niezwykle mądry, posłuszny, a jednocześnie wesoły i radosny piesek. W trakcie zajęć każdy ma możliwość pogłaskania Herci,czesania jej, karmienia i oczywiście podziwiania niesamowitych sztuczek które ten malutki piesek potrafi wykonać.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

praktyki zawodowe

Od ponad miesiąca troje uczestników naszej placówki bierze udział w praktykach zawodowych w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci "Zabajka 2". Paweł i Robert na stanowisku pomocnik kucharza, zaś pani Natalia jako pomoc hipoterapeuty.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

sportowa sobota w trzciance - 27.10.2018

III Halowe Rozgrywki Osób Niepełnosprawnych odbyły się w Trzciance w hali widowiskowo – sportowej. Przybyli na nie zawodnicy z DPS Wieleń, Wtz Gębice, Wtz Wronki, Wtz Wiardunki, Wtz Krajenka oraz Wtz Złotów. Po uroczystym otwarciu imprezy wszyscy startowaliśmy w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło oczywiście zdrowej rywalizacji i ogromnych emocji. W oczekiwaniu na werdykt komisji wszyscy posililiśmy się ciepłym posiłkiem, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników. Zdobyliśmy II i III m-ce w konkurencjach drużynowych oraz dwa I miejsca w konkurencjach indywidualnych. W najważniejszej, czyli klasyfikacji generalnej zajęliśmy znakomite II m-ce. Zwycięzcą okazał się Wtz z Gębic, zaś III miejsce zajął WTZ z Trzcianki. Wszyscy w znakomitych nastrojach wróciliśmy do Złotowa

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

dyskoteka - 20.10.2018

Sobotnim popołudniem w naszym WTZ zorganizowaliśmy dyskotekę. Wszyscy znakomicie bawiliśmy się przy skocznej muzyce. W przerwie posililiśmy się zamówioną pizzą, aby nabrać siły do dalszej zabawy. Szkoda tylko że te 3h przeznaczone na dyskotekę tak szybko minęły. Ale już myślimy o zabawie andrzejkowej.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

III olimpiada umiejętności zawodowych w naszym wtz - 18.10.2018

Nasza placówka po raz trzeci miała zaszczyt gościć uczestników aż z 7 miejscowości, w tym po raz pierwszy nawet z WTZ w Czarnem. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w sześciu kategoriach,
a mianowicie: gospodarstwo domowe, plastyka, stolarnia, informatyka, krawiectwo i rękodzieło. Nasi zawodnicy startujący w tegorocznych zmaganiach otrzymali dyplomy za udział oraz dwa wyróżnienia
w kat. gospodarstwo domowe i krawiectwo. Natomiast główna nagroda – puchar, powędrowała do zawodników z WTZ w Trzciance. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

Kolejna akcja "Tak! Pomagam" w naszej placówce - 05.10.2018

Kolejna akcja "Tak! Pomagam" firmy PROVIDENT POLSKA SA była skierowana do zaprzyjaźnionych uczestników i pracowników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Złotowie. W ramach siódmego już finału akcji przekazano wsparcie finansowe w kwocie 2.550,00 złotych, które przeznaczono na zakup farb i narzędzi malarskich, drewnianych narożników na filary oraz wykonanie niezbędnej usługi elektrycznej. Wolontariusze z firmy PROVIDENT POLSKA SA oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Złotowie w dniu 05.10.2018r. spotkali się przy pracy związanej z wykonaniem prac malarskich w świetlicy Warsztatu. Wspólna praca stwarzała okazję do integracji, pogłębienia dotychczasowych więzi oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, zwłaszcza przez osoby niepełnosprawne. Tak jak w wielkiej rodzinie, każdy pracował dla wspólnego dobra i dawał z siebie to, co najlepsze. Dzięki darczyńcom z firmy PROVIDENT POLSKA SA uczestnicy i pracownicy Warsztatu mogli zrealizować jedno ze swoich małych marzeń. Odnowiona świetlica zachwyca swym pięknem, a estetyczne otoczenie zachęca do przebywania w nim oraz podejmowania nowych wyzwań. Ponadto, Pan Artur Krusik z firmy PROVIDENT POLSKA SA, przekazał wszystkim uczestnikom i pracownikom WTZ upominki w postaci notesu i długopisu. Dzięki czemu możemy planować nasze kolejne przedsięwzięcia oraz wydatki z nimi związane. Zrewanżowaliśmy się małym poczęstunkiem przygotowanym przez pracownię gospodarstwa domowego, który pomógł zregenerować siły niezbędne do pracy. W imieniu Kierownictwa, pracowników i uczestników WTZ w Złotowie dziękujemy za wkład własnej pracy oraz wsparcie finansowe ukierunkowane na poprawę warunków pobytu uczestników w naszej placówce. Tylko dzięki tak wspaniałym i życzliwym ludziom, dostrzegającym potrzeby innych i chętnych do współpracy możemy marzyć o lepszym jutrze.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

VIII olimpiada sportowa w wtz w krajence - 27.09.2018

Jesień to przede wszystkim okres organizowania wszelkich olimpiad, w których zmagają się nasi niepełnosprawni koledzy i koleżanki w indywidualnych jak i grupowych dyscyplinach, dając z siebie niemal wszystko by zaleźć się na podium. Bohaterami tegorocznych zmagań sportowych byli reprezentanci ośmiu warsztatów, a mianowicie: Okonka, Wielenia, Trzcianki, Jastrowia, Gębic, Lipki, Złotowa, no i gospodarzy, czyli Krajenki. Konkurencje dostarczyły startującym niemało wrażeń.Zwłaszcza konkurencje zespołowe takie jak przeciąganie liny czy sztafeta, zmusiły startujących do maksymalnego wysiłku. Ostatecznie nasz WTZ zajął zaszczytne II m-ce, na co złożyły się oczywiście znakomite miejsca w konkurencjach indywidualnych. Starty olimpijskie zakończyło wręczenie medali
i pucharów. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 •     I - WTZ GĘBICE
 •    II - WTZ ZŁOTÓW
 •   III - WTZ KRAJENKA
 •   IV - WTZ LIPKA
 •    V - WTZ JASTROWIE
 •   VI - WTZ TRZCIANKA
 •  VII - WTZ WIELEŃ
 • VIII - WTZ OKONEK

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

SPRZĄTANIE ŚWIATA I EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU NA PROMENADZIE - 21.09.2018

W piątek wzięliśmy udział w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA", oraz postanowiliśmy pomóc w pobiciu rekordu jak najwiekszej ilości okrążeń dookoła złotowskiej promenady, biorąc udział w "EUROPEJSKIM DNIU BEZ SAMOCHODU". Oczywiście rekord udało sie pobić. W 5 godzin, przy udziale 80 zawodników udało sie zrobić 1180 km, czyli 295 okrążeń.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

norwid z pasją - 08.09.2018

Biblioteka jako placówka kulturowa od kilku lat organizuje wydarzenie "Norwid z Pasją", czyli warsztaty twórcze dla mieszkańców Złotowa i okolic chcących spędzić miło czas nabywając, bądź udoskonalając umiejętności w hafcie, tworzeniu biżuterii, makramie, origami bibułkarstwie a nawet malowaniu twarzy. Jednym słowem dla każdego coś miłego. W tym roku nowością było narodowe czytanie "Przedwiośnia", w wykonaniu uczniów ze SP nr 2, mające zachęcić społeczeństwo do czytania dzieł literackich.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

komedia jest dobra na wszystko - 05.09.2018

Dzisiaj naszą placówkę odwiedzili aktorzy krakowskiego teatru "Bruno", prezentując kompilację komedii Aleksandra Fredry. Sztuka bardzo nam się podobała, rozśmieszając nawet największych ponuraków. Możemy śmiało stwierdzić, że klasyka, jaką są z całą pewnością komedie Fredry, śmieszy i będzie śmieszyła jeszcze niejedno pokolenie.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

79 rocznica wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ - 03.09.2018

Dzisiejszego dnia braliśmy udział w uroczystościach z okazji 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Ze wzruszeniem słuchaliśmy listu osoby, która po kilkudziesięciu latach odnalazła grób stryja na złotowskim cmentarzu wojskowym. Następnie złożyliśmy wiązankę pod grobem Nieznanego Żołnierza.

zdjęcie 1
zdjęcie 2

© WTZ ZŁOTÓW   CREATED by   p a b l o o   1 0 3 3